Vsi lahko naredimo korak nazaj in pomagamo okolju. Zato ni potrebe po velikih spremembah, temveč le uvedba preprostih rutinskih sprememb, kot je zmanjšanje uporabe plastike. Ko se vreme otopli, več časa preživimo zunaj in si vzamemo več časa za naravo. Upoštevajte te nasvete, za trajnostno in zabavno poletje!
Če iščete navdih, da bo vaša poletna garderoba v trendu in trajnostna, preberite nekaj naših najljubših trajnostnih modnih trendov, ki jih lahko preizkusite to sezono.
Zanimivo je, da raziskave kažejo, da v Sloveniji zgolj manj kot 1 % prodanih oblačil predstavljajo kosi iz druge roke, medtem ko letno vsak prebivalec v povprečju zavrže kar 12 kg oblačil. Ta nesorazmeren odnos med odvrženimi oblačili in priložnostmi, ki jih ponujajo rabljena oblačila, jasno kaže na stigmo, ki še vedno obdaja ta sektor. Vendar pa je čas, da se osvobodimo predsodkov in razmislimo o pozitivnih učinkih nakupovanja rabljenih oblačil.
Generalna skupščina OZN je leta 2009 današnji dan razglasila za mednarodni dan matere Zemlje. Na 22. april pred 53 leti so bili namreč postavljeni temelji sodobnega okoljevarstvenega gibanja, ki je do danes doseglo globalno raven.
Ali tudi vi vsako jutro stojite pred vašo omaro in ne najdete nič za obleči? Obstaja preprosta rešitev: začnite z oblikovanjem kapsulne garderobe!
Pozornost do trajnosti je treba povečati zlasti med prazniki, ko se povečajo količina zavržene hrane, poraba energije in proizvodnja odpadkov, ki so eden glavnih virov onesnaževanja. Vsak od nas lahko tudi med velikonočnimi prazniki nekaj spremeni in pomembno prispeva k varovanju planeta.
Z uvedbo množične in poceni proizvodnje je vse več ljudi manj motiviranih za nakup ''rabljenih '' izdelkov. Danes si vsi želimo biti '' v stiku s časom'' in zavestno sledimo modnim trendom, ki se spreminjajo iz dneva v dan. Zakaj bi torej kupovali rabljena oblačila, če lahko kupite nove?